Ciało

Marzy Ci się zimny blond? Zobacz, czy to kolor dla Ciebie

Zmiana wizerunku to ważna decyzja, która jednak musi być przemyślana. Nawet, jeśli zmieniamy odcień w obrębie tej samej palety barw. Zobacz, czym wyróżnia się zimny i ciepły blond i dlaczego warto je wybrać. Przeczytaj czym się kierować przy wyborze rodzaju i koloru farby.

Zimny blond i ciepły blond – czym dokładnie się różnią?

Jak sama nazwa wskazuje, są to różne odcienie tego samego koloru. Mogą one być albo chłodne albo ciepłe, w zależności od tego jaki są dominujące pigmenty. Ciepłe blondy na ogół zawierają podtony o pomarańczowych, żółtych, czerwonych i różowych podtonach. Są to takie blondy jak piaskowy, złoty, miedziany, a nawet truskawkowy. Z jaką cerą będą wyglądać najlepiej? Zdecydowanie właścicielki cery brzoskwiniowej, beżowej lub z żółtym odcieniem, skorzystają na ciepłym blondzie. A jak wygląda sytuacja z zimnymi blondami? Czy wiesz jaki to jest kolor zimny blond? Można w nim dostrzec nuty srebra, szarości, bieli, a także chłodnego brązu. Zimne blondy to perłowy blond, platynowy blond, popielaty blond i częściowo beżowy blond w zależności od odcienia.

Masz ciemne włosy i marzysz o blondzie, czy to możliwe?

Wielu brunetkom marzy się metamorfoza totalna i marzą o zmianie wizerunku. Jeśli jesteś brunetką o lekko ciemniejszej karnacji, a Twoje brwi nie są całkiem ciemne, możesz pomyśleć o takiej zmianie. Weź jednak pod uwagę to, że będzie Ci pasował ciepły blond. Z kolei, gdy masz jasną cerę i ciemne włosy, prawdopobnie wybierzesz zimny blond. Najłatwiej będzie zafarbować włosy z ciemnego na ciepły blond, bo taka zmiana jest łatwiejsza do wykonania. W przypadku bardzo ciemnych włosów, uzyskanie jasnego blondu z zimnej palety barw, może wymagać kilku sesji u fryzjera lub w domu. Trzeba wykazać się cierpliwością, aby radykalnie zmienić kolor włosów. Pamiętaj o tym, że radykalna zmiana nie zawsze będzie Ci pasować i dobrze jest zapytać wcześniej stylisty o poradę kolorystyczną. Niezależnie od tego, jaki kolor farby wybierzesz, pamiętaj aby była bez amoniaku. Amoniak jest szkodliwy dla włosów i może wywołać alergie i uczulenia. Zamiast tego szukaj farb ze składnikami zamiennymi, dzięki którym jest gwarantowany długotrwały efekt. Farby z naturalnymi olejkami roślinnymi dają efekt jedwabistych i miękkich włosów. Olejki mocno odżywiają włosy i chronią je już w trakcie farbowania.

Zimny blond pasuje najbardziej do jasnej karnacji i jasnych oczu

Dokładnie tak jest, bo takie odcienie jak platyna to kolor zarezerwowany dla chłodnych blondynek o jasnej cerze i jasnych oczu, najlepiej mocno błękitnych. Wtedy ten kolor wygląda naprawdę zjawiskowo. Przy ciemnej cerze może on nie wyglądać korzystnie, dlatego nie warto na siłę zmieniać koloru włosów, po to tylko aby mieć modny odcień tego sezonu. Należy najpierw patrzeć na nasz naturalny kolor włosy, oczu, brwi i karnacji i zrobić sobie analizę kolorystyczną. Mając te informację, można powoli zacząć poszukiwanie najlepszego koloru dla siebie. Zawsze też można zrobić sobie pasemka, jeśli zmiana koloru na całej długości włosów jest dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *